9. Gün / Yeniden Akra

Tekrar Akra’dayız. 🙂

Bugün genel olarak camideydik. Harun Ceylan ağabey ile muhabbet ederken web sitesi işlerine dair kısa bir konuşma geçti aramızda. Site kurmanın sürekli yaptığımız bir iş olduğunu söylediğimizde HUDAI için bir site yapsak dedik ve yapmaya koyulduk. Fatih sağolsun hızlıca halletti, yavaş yavaş içerikleri tamamlamaya çalışıyoruz.

gana-43

Daha sonra öğrenci evi arayışına çıktık. Yakınlarda bir muhitte buradaki vakfa bağlı 25-30 öğrencinin barınacağı apartman şeklinde kiralanabilecek yerlere bakmaya gittik. İlk gittiğimiz yer oldukça bakımsız, depo gibi kullanılan bir yerdi. İkinci bina ise gereğinden fazla büyük bir binaydı. Daha sonra üçüncü bir binaya bakmaya gittik. O binanın sahibi Amerika’daymış, onun yerine emlakçı bize evi göstermeye gelecekmiş. Binanın önünde güneşin altında, mis(!) gibi Akra kokusunu içimize çekerek emlakçıyı beklemeye başladık. Bir süre bekledikten sonra emlakçı geldi, yolda birisyle muhabbet etmeye başladı. Biz güneşin altında pişerken, emlakçı hiç oralı olmayıp muhabbetine devam etti.

gana-46

Sonra gelip ne dese beğenirsiniz, bu bina kiralık değil satılık. Sahibi satmak istiyormuş. :)) Bizi oraya kadar getiriyor ve bunu söylüyor. Baştan dese biz de uğraşmayacağız. :)) Afrika’da işler böyle. Bize refakat eden Ganalı Ali Osman ağabey de “Afrika’da böyle oluyor, kusura bakmayın” diyerek üzüntüsünü belirtti. Evet, bize çok garip ve anormal gelen durumlar burada doğal bir şekilde yaşanıyor. 🙂

gana-45

Emlakçı elinde yeni yapılmış bir bina olduğunu ve gösterebileceğini söyleyince oraya gittik. Sıfır ve çok güzel bir binaydı. Beğendik ve düşüneceğimizi söyleyerek oradan ayrıldık. Sonrasında tekrar caminin oraya döndük. Fatih HUDAI’nin web sitesini yapmaya devam etti. İftara kadar onunla ilgilendik. İftar için ise Yusuf Kılıçtaş Ağabey buradaki bir Türk restoranına gitmeyi teklif etti. Türk yemekleriyle iftarımızı yaptık.

İftardan sonra her zamanki gibi teravih namazına geçtik ve ardından çay eşliğinde muhabbet ettik, Yusuf ve Harun ağabeyle birlikte uzunca tatlı bir sohbet oldu. 🙂 Bugünü de böylece tamamladık.

Comments are closed.