12. Gün / Gana’ya Veda

Bugün Gana’daki son günümüz. Sabahleyin eşyalarımızı toparlayıp çantalarımızı hazırladık. Son kez HUDAI web sitesiyle ilgili eksikleri gözden geçirip Harun Ceylan ağabeye siteyi nasıl yöneteceğini gösterdik. Öğle namazının ardından ise İSAR’dan gelen arkadaşlara alışveriş merkezlerini göstermek ve biraz Akra’yı gezmiş olmak için yola çıktık.

gana-58

İlk olarak Akra’nın kapalı çarşısı diyebileceğimiz bir bölgeye gittik. Bir sürü hediyelik eşya, kıyafet ve deri ürünler vardı. Ekibimizdeki arkadaşlardan bir kısmı hediyelikler aldılar. Daha sonra bağımsızlık meydanına geçtik. Orada hatıra fotoğrafı çektirdik. Ardından alışveriş merkezine giderek kendimize iftarlık kek aldık. Tekrar camiye dönüp eşyalarımızı toparladık ve havalimanına geldik.

gana-59

gana-60

Sorunsuz bir şekilde kontrollerden geçtikten sonra bir süre kapının açılmasını bekledik. Şu anda uçaktayız. Saat 19:45’te uçağımız Akra’dan havalanacak inşallah, İstanbul’da yerel saat ile 05:30 civarı olacağımızı tahmin ediyoruz. Gana serüvenimiz böylece nihayete eriyor, heybemizde güzel hatıralar ve çokça selamlarla Türkiye’ye geliyoruz Allah’ın izniyle.

Selam ve dua ile….

Comments are closed.